Peeling kawitacyjny,

nazywany także ultradźwiękowym, to uniwersalna forma głębokiego oczyszczania skóry, pozytywnie wpływająca również na jej wygląd i jędrność.

Istotą peelingu kawitacyjnego jest zastosowanie wibracji ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości . Strumień niesłyszalnych fal dźwiękowych skierowany jest na wilgotną skórę poprzez specjalną głowicę. Powstają wówczas mikroskopijne wodne pęcherzyki wypełnione gazem (efekt kawitacji), które pod wpływem wysyłanych fal pękają, co prowadzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia kolejnych warstw skóry. Wyeksponowana skóra jest wolna od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych.
Poza złuszczeniem, wibracje ultradźwiękowe, wzbogacone o mikromasaż, poprawiają krążenie i dotleniają skórę, powodując wzrost metabolizmu komórek.

Oprócz długotrwałych efektów, peeling kawitacyjny jest też idealną bazą dla innych zabiegów. Zwiększa wchłanialność preparatów kosmetycznych, takich czy maski.

Peeling kawitacyjny szczególnie polecany jest do cery tłustej i trądzikowej, ale ze względu na małą inwazyjność nadaje się do każdego rodzaju skóry (nawet naczynkowej czy alergicznej).Zabieg jest całkowicie bezbolesny i niedrogi, czym też zyskuje swoją popularność.
To bardziej efektywna alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy.

Dlaczego warto?

Dla takich efektów jak:

– wygładzenie

– ujednolicenie kolorytu skóry (eliminuje i zmniejsza przebarwienia)

– odmłodzenie (stymuluje metabolizm komórek, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, zwiększając sprężystość skóry)

– regeneracja i dogłębne oczyszczenie

– zmniejsza widoczności zmian trądzikowych

– poprawienie wchłanialności środków kosmetycznych- spłycenie rozstępów, blizn i zmarszczek

– poprawa mikrokrążenia

__

Pamiętajcie również o naszych rewelacyjnych zabiegach [depilacji laserowej] .