Każda z nas marzy o idealnie gładkiej skórze. Niestety większość z nas ma jednak problem z owłosieniem , a co z tym się wiąże problem z jego usuwaniem.

Pracując w gabinecie kosmetycznym, a dokładniej zajmując się depilacją laserową bądź IPL  poznałam ten problem od  podszewki… Dużo osób dziwi się czy taka praca jest przyjemna i może dawać satysfakcje … a jednak nie ma nic lepszego niż uśmiech zadowolonego klienta, który pozbył się problemu .

Zacznijmy od tego co najważniejsze… od klientów, którzy trafiają do salonu, żeby pozbyć się niechcianego owłosienia. Są to osoby różne pod każdym względem z mnóstwem pytań i oczekiwań, czasem nawet zbyt wygórowanych lub nierealnych do spełnienia. Dlatego do każdego klienta trzeba podejść indywidualnie i bardzo dokładnie odpowiedzieć na jego pytania i spełnić jeśli to możliwe jego wymagania.  Depilacja IPL, Epil Free bądź laserowa to sprawa indywidualna, nie jest możliwe jednoznaczne określnie ilości zabiegów potrzebnych do uzyskania upragnionego efektu. Jeżeli nasz klient będzie dobrze poinformowany o tym wszystkim i będzie przestrzegał zaleceń to wspólnie osiągniemy cel, czyli wymarzoną gładką skórę. Oczywiście czasem natrafiamy na trudności szczególnie duża rolę odgrywają te zdrowotne ( hormonalne ), ponieważ wtedy trzeba zdecydować się na większą ilość zabiegów, ale to nie jest wyrok, że musimy się męczyć z nadmiernym owłosieniem. Muszę przyznać , że w przeciągu tych kilku lat pracy zmienił się ogólny poziom wiedzy ludzi na temat fotodepilacji.

Już się nie dziwią kiedy słyszą specjalista od laseroterapii, specjalista od depilacji a i osoby trafiające do gabinetów mają też wiedzę na ten temat. Tylko czasem trzeba uświadomić klientom co jest prawdą , a co mitem.
Obsługując różnego typu urządzenia do depilacji od lasera diodowego Light Scheer po IPL , aż do odkrycia nowego lasera SHR EPIL MOTION Ganc-Med zauważyłam , że to doskonałe połączenie cech lasera diodowego i maszyny IPL. Urządzenie to nie powoduje praktycznie w ogóle nieprzyjemnych efektów  bólowych , a jeśli chodzi o efekty …po prostu rewelacja !!!