Czy depilacja laserowa boli?

To pierwszy MIT❌ Przy czym pamiętajcie, proszę, że my swoją wiedzę opieramy na metodzie SHR Epil Motion, dzięki współpracy z firmą Ganc-Med. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam dochodzić do wielu wniosków i analizować . A w połączniu z urządzeniem medycznym – daje to praktycznie 100% racji. Przez 10 lat pracy na tych samych procedurach, możemy z całą pewnością stwierdzić, że doskonale wiemy, co robimy i dzięki temu możemy zapewnić Ci efekt, którego oczekujesz. 😉

Wracając do odczuć w trakcie zabiegu – jedyne, co poczujesz, to delikatne ciepło. Przede wszystkim dlatego, że dzięki tej metodzie podgrzewamy skórę tylko do potrzebnego momentu. Czyli tego, gdzie uszkadzamy trwale mieszek włosowy. Duża ilość energii nie skupia się na pojedynczym miejscu, a na większej powierzchni, ponieważ – tak jak mówi sama nazwa, jesteśmy cały czas „w ruchu”. Poza tym pracujemy na żelu chłodzącym, dlatego depilacja laserowa jest jednocześnie i bezpieczna, i bezbolesna.

Drugi MIT❌ jest taki, że zabieg jest nieskuteczny. Wiele razy, podczas konsultacji, spotkałyśmy się z takim stwierdzeniem i z całą przyjemnością mu zaprzeczamy. 🙂 Jeżeli stosujesz się do naszych wskazówek, a przed zabiegiem właściwym prawidłowo przygotujesz swoją skórę – to jedyną przeszkodą mogą być już tylko ewentualne przeciwwskazania, o których zresztą jeszcze opowiemy trochę później.

Każdą kolejną wizytę umawiamy zachowując odpowiedni odstęp czasowy. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że zabieg musimy wykonać w konkretnej fazie wzrostu włosa. Z tego powodu zapraszamy Cię do salonu średnio co 4-6 tygodni. 🙂 Mając za sobą setki (jak nie tysiące!) zabiegów – jesteśmy w stanie wiele określić na pierwszym spotkaniu. Widząc z jakim włosem mamy do czynienia – szacujemy ilość potrzebnych zabiegów, która dzieli Cię od idealnie gładkiej skóry.

Czy depilacja laserowa jest DROGA? MIT!❌ Nie jest – przeliczając lata korzystania z wosku/maszynek/kremów. Jest – jeśli porównujesz zabieg laserowy do ceny maszynki jednorazowej. 🙂 Zawsze staramy się uświadamiać nasze Klientki, kiedy tylko słyszymy pytanie „Skąd taka cena?”.  Najważniejsza sprawa: pracujemy na medycznym sprzęcie i mamy ponad 10 lat doświadczenia. Jako salon, posiadamy koszty stałe, które są obowiązkowe dla przedsiębiorcy. Stosujemy produkty, które są konieczne podczas zabiegu – tj. kosmetyki czy środki ochrony własnej. To wszystko jest CENĄ. Jednak priorytetem jest dla nas bezpieczne i profesjonalne urządzenie oraz nasza wiedza, co w połączeniu gwarantuje skuteczny oraz bezpieczny zabieg. I pamiętajcie – sklep online oraz karnety robią robotę! 🙂

Zabiegi depilacji laserowej zdaja egzamin tylko w przypadku ciemnego owłosienia – MIT❌ do potęgi! O ile kiedyś technologia ograniczała kobiety ze względu na rodzaj oraz kolor włosów, tak teraz nie jest to problem. Metoda SHR Epil Motion pozwala na wykonywanie zabiegu zarówno w przypadku ciemnych włosków, jak i blond czy rudych. Owszem, zdarza się, że potrzeba wtedy większej ilości zabiegów, jednak marzenia o gładkiej skórze są realne i dostępne dla zdecydowanej większości z Was. 😉

Jeden zabieg nie przynosi trwałych efektów – FAKT! ✅ Brzmi pesymistycznie, ale chcemy Ci w tym miejscu powiedzieć o dwóch bardzo ważnych rzeczach:

1. Po pierwszym zabiegu tracicie nawet 50% włosów! To AŻ połowa mniej!

2. Każdy zabieg wykonany w serii dale zdecydowanie lepsze efekty. Pamiętaj, proszę, o tym, ponieważ to z tego powodu zawsze zalecamy wykonanie kilku zabiegów – czy w przypadku depilacji, czy fotoodmładzania, czy każdego innego zabiegu z naszej oferty.

Rozpoczynając serię, zalecamy przynajmniej 5 wizyt – w zależności od koloru oraz grubości włosa. Oczywiście nic nie jest zobowiązujące. Możesz zakończyć serię kiedy tylko chcesz. Jednak efekt końcowy zawsze uzależniamy od odpowiedniej częstotliwości i właściwej ilości zabiegów. Jeśli zastosujesz się do tego, za kilka miesięcy czeka Cię co najwyżej zabieg przypominający, który wykonujemy średnio raz w roku. 😉

 

Tyle mówimy o przygotowaniach, konsekwencji, wytrwałości, pilnowaniu kalendarza, więc… jak powinnaś przygotować się do zabiegu?

Na kilka dni przed zabiegiem zalecamy nie skracać już włosów. Powinny mieć około 2-3 mm długości – przede wszystkim dlatego, aby działanie lasera miało sens. Podczas zabiegu laser spala włos i niszczy mieszki, czego efektem jest wypadanie włosków po około 10-14 dniach po zabiegu. Po ich wypadnięciu widzimy się za około 3-4 tygodnie. Zawsze jesteśmy z Klientkami w stałym kontakcie, ponieważ zdarza się, że po pierwszym zabiegu większość włosów zwyczajnie nie odrasta – co kwalifikuje kolejny zabieg do oddalenia w czasie. W trakcie wykonywania serii depilacji laserowej jak i bezpośrednio przed jej rozpoczęciem, nie powinnaś się opalać. To przeciwwskazanie bezwzględne.

Okej, ale co z włoskami, które się pojawiają po wykonaniu zabiegu? Odpowiadamy zawsze, że… najlepiej nic z nimi nie robić aż do kolejnej wizyty. 🙂 Oczywiście jeśli przeszkadza Ci to, możesz użyć wosku. Odradzamy używanie maszynki, ponieważ ona wzmacnia włos – co jest efektem odwrotnym do tego zamierzonego.

Jak widzisz, procedura jest dość prosta. 😉 W skrócie: nie powinnaś zgłaszać się do nas z gładką skórą, od razu po goleniu, ponieważ zabieg zwyczajnie nie zadziała. Przerwa między poszczególnymi zabiegami wynosi średnio od 4 do 6 tygodni. Zalecamy wykonać przynajmniej 5 zabiegów w regularnych odstępach czasowych. I co ważne – ZAWSZE jesteśmy z Tobą w kontakcie. Jeśli skóra po zabiegu będzie podrażniona, włoski po jego wykonaniu nie wypadną lub COKOLWIEK innego Cię zaniepokoi – nie zastanawiaj się i zgłoś się do nas od razu.

 

 

Chcemy przybliżyć Wam jak najlepiej tą techniczną stronę zabiegów, ponieważ mimo bycia specjalistkami – mamy za zadanie zapewnić Wam efekt. A do tego czasami potrzebujemy Waszej świadomości, wiedzy i zaufania. 🙂

A jeśli nie byłaś jeszcze na zabiegu depilacji laserowej w naszym salonie albo chciałabyś rozpocząć serię zabiegową nowej strefy – otrzymujesz od nas 50% rabatu na pierwszą wizytę, KLIKNIJ TU!